Jak vybrat správnou velikost náramku

Náramky v našem eshopu nabízíme ve více velikostech; vždy uvádíme tzv. vnitřní obvod náramku. Jak vybrat tu správnou?

První zásadou je vědět, jaký je obvod Vašeho zápěstí.

To zjistíte jednoduše, pokud máte krejčovský metr - a pokud ne? Jednoduchým řešením je použít proužek papíru, kterým si zápěstí omotáte, utrhnete "Vaši" velikost a po natažení jednoduše změříte pravítkem.

Druhou zásadou je vědět, jestli chcete mít náramek na ruce těsnější nebo zda máte radějii, když je náramek volnější a "jezdí" po ruce nahoru dolů.

V prvním případě stačí připočítat k naměřenému obvodu zápěstí 0,5 - 1 cm, v případě preference volnějšího náramku pak raději 1,5 - 2 cm.

Všeobecně platí, že náramky z menších korálků bývají na ruce příjemnější ne tolik volné jako ty z korálků větších, ale samozřejmě záleží na volbě každého.

A pokud náramek kupujete jako dárek a neznáte velikost zápěstí obdarovávaného? Nejběžnější obvod zápěstí dospělé ženy bývá cca 17 cm, ale samozřejmě  může být podle konstituce i 15 cm nebo 20 cm. Pokud si nejste jisti/jisty, napište nám to, a my přidáme do balíčku náhradní gumičku a případně i nějaký ten korálek. 

A POZOR! Nikdy si nekupujte náramek menší než je obvod zápěstí - je sice pružný, ale protože používáme kvalitní a velmi silné elastomery, na ruce by Vás škrtil a nebylo by to příjemné ;)

Zpět do obchodu